WZZ SIERPIEŃ 80

General Motors Manufacturing Poland Gliwice

Get Adobe Flash player

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
2godziny_logos

budujemy tożsamość i system wartości młodego pokolenia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzinyprzypadającego na 15 maja, a ustanowionego w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników do wzięcia udziału w akcji „DWIE GODZINY DLA RODZINY”.

Akcja ma na celu umożliwienie pracownikom spędzenie w tym dniu dwóch dodatkowych godzin z bliskimi, dzięki pracodawcom, którzy skrócą o te dwie godziny dzień pracy w swoich firmach.

Rodzina jest ważna!

  • To tu budujemy podstawowe umiejętności społeczne niezbędne w naszym życiu i uczymy się wartości
  • Tutaj dzieci dowiadują się jak być mamą, tatą, jak pomagać sobie nawzajem i jak budować zdrowe relacje
  • Rodzina to kuźnia naszego najcenniejszego kapitału społecznego – młodego pokolenia

Czym jest dla CIEBIE Rodzina?

  • Być może to wspólne radości jak niedzielny obiad, święta, bezpieczny dom ale też wspólne smutki?
  • Być może to dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo, zabiegani domownicy, ciągły brak czasu?
  • DZIŚ jest ten Dzień, w którym ciągły brak czasu możesz zamienić na wspólną spokojną rozmowę
  • Wystarczy usiąść w gronie rodziców, dziadków, dzieci oraz innych krewnych i po prostu pobyć RAZEM
  • Porozmawiajcie o dzieciństwie najstarszych rodu, dopóki sami o tym mogą opowiedzieć. Dowiedzcie się jakie były zwyczaje w Rodzinie, jak wyglądy kiedyś święta, wakacje, co Wasi krewni lubili, jakie mieli przygody, czy macie jakieś pamiątki rodzinne
  • „Te dwie godziny powinny być szansą na lepsze zrozumienie kim jesteśmy, co nas ukształtowało, co chcielibyśmy przekazać naszym następcom” – przekonuje Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites.

Bądźmy ze sobą szczerzy. Przy zwariowanym tempie i konkurencyjnych warunkach w jakich praktycznie wszyscy obecnie funkcjonujemy nie myślimy za często o naszych rodzinach. Ani o rodzinach naszych ludzi.Mniej lub bardziej świadomie wymagamy, aby praca była często ważniejsza niż obowiązki rodzinne czy czas spędzany z bliskimi. Biorąc udział w akcji "2 godziny dla rodziny" nie musimy się zastanawiać nad społeczną odpowiedzialnością biznesu ani deliberować czy i jak firmy powinny w rachunek ekonomiczny wplatać zadowolenie pracowników z ich życia rodzinnego. Po prostu zwróćmy naszym ludziom ale także i sobie 2 godziny z wielu innych, które zainwestowali kosztem rodzin. Dajmy te 2 godziny jako symbol i czas na refleksję i nie zastanawiajmy się za długo nad zwrotem z takiej inwestycji :) - Janusz Żebrowski, Prezes Zarządu K2 Internet S.A.