WZZ SIERPIEŃ 80

General Motors Manufacturing Poland Gliwice

Get Adobe Flash player

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zródło: Sample cover letter job board

General Motors wydał oświadczenie, w którym zaprzecza doniesieniom dziennika "Bild". Niemiecka gazeta powołując się na anonimowego rozmówcę poinformowała 25.08, że amerykański koncern ma tajny plan zakładający m.in. 30 proc. redukcję zatrudnienia w Niemczech co 3 pracownik ma stracić prace.

więcej ---->

http://www.bild.de/geld/wirtschaft/opel-krise/opel-jeder-dritte-job-in-gefahr-25863792.bild.html

"To jest po prostu bzdura" powiedział przewodniczący rady zakładowej Opla, Wolfgang Schaefer-Klug, agencji informacyjnej dpa. "Mamy umowy, które wykluczają zwolnienia do końca 2014, a obecnie prowadzimy negocjacje z GM i Oplem w sprawie przedłużenia tych umów do 2016 roku".  Członek rady nadzorczej Opla Armin Schild, wezwał do położenia kresu spekulacjom i podkreślił, że bezpieczeństwo pracy było i jest priorytetem. Nie wiem ,kto chce celowo zaszkodzić Oplowi jednak Opel i jego tysiące pracowników oraz ich rodziny nie zasługują na coś takiego.


W tym samym komunikacie  Steve Girsky, wiceprezes GM stwierdza, że doniesienia o planach zwolnień są nieprawdziwe. Określił informację "Bilda" jako "nieodpowiedzialną" w stosunku do "naszych klientów, dealerów oraz około 40 tys. pracowników". Girsky stwierdził, że artykuł szkodzi marce i naraża działalność koncernu na ryzyko.

Jednocześnie wiceprezes GM napisał.Firma nadal będzie dążyć do realizacji biznesplanu, mającego na celu przywrócenie rentowności. Jednak nie będzie to dokonane żadnym "tajnym" planem, lecz poprzez rozmowy z przedstawicielami pracowników i związku IG Metall.